Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Modelka na útěku 16: Kodaň★

Víte, co mají společného interiérový design, hygge a starokladrubští koně? Zdánlivě odlišné prvky spojuje právě jedno místo – Kodaň. Již delší dobou jsem chtěla na vlastní oči posoudit, jestli si dánská metropole zaslouží tolik chvály za urbanistický přístup, udržitelnost a architekturu. Má odpověď zní ano, zaslouží. 

Uvolněnost až na prvním místě

V Kodani, kde se zdá, že cyklisté mají přednost před auty, panuje klid. Město pravidelně obsazuje nejvyšší příčky žebříčků hodnotících kvalitu života a spokojenost obyvatel. Ponořit se do kodaňských uliček znamená být svědkem vysokého životního standardu, ale také uvolněné atmosféry. Město svěžího větru a barevných střech proslavila nejen socha Malé mořské víly nebo svobodné město Christiánie. Zdejší obdiv si zasluhují i majestátní koně s klabonosem. Starokladrubští bělouši slouží na dánském královském dvoře bezmála třicet let a skvěle tam reprezentují nejen Národní hřebčín Kladruby nad Labem, ale i celou Českou republiku…

Hygge

Hygge je dánský koncept a životní styl, který vytváří pocit pohody, pohodlí a útulnosti. Tento termín, který nemá přesný ekvivalent v jiných jazycích, se zaměřuje na intimní atmosféru a radosti z jednoduchých okamžiků. Hygge útulnost dotváří rozličné prvky, jako jsou svíčky, teplé deky, sdílení času s blízkými, dobrá kniha nebo šálek horkého čaje v klidném prostředí. Hygge představuje sdílení radostných chvil s přáteli, ať už při společných večeřích, posezení u krbu nebo jednoduše ve chvílích klidu a pohody.

Komentáře nejsou povoleny.

Vydavatelem časopisu Koně&Lidé a provozovatelem webu www.konealide.cz je společnost Etira s.r.o.