Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Co přináší Netflix milovníkům koní?

Pokud máte rádi koně a sledování filmů či pořadů, pak je Netflix ideální platformou pro krácení si volného času. Na této streamovací službě je k nalezení spousta filmů s koňskou tematikou, které zaujmou, pobaví a občas i dojmou. V tomto článku vám představím 6 filmů, které jsou nyní dostupné na českém Netflixu. Každý film je doplněn krátkým popisem, recenzí a mým hodnocením formou hvězdiček, značka spoiler alert se nekoná. Také jsme pro vás zjistila, jestli je k dispozici český dabing nebo titulky. Tak pojďme na to!

Shodit otěže

Shodit otěže je britský seriál, jehož první řada byla uvedena na obrazovky roku 2017. Příběh sleduje osud patnáctileté Zoe, která tráví léto na anglickém venkově u svého dědečka. Tam se spřátelí s tajemným koněm Ravenem a zažívá spoustu dobrodružství se svými novými kamarády. Seriál je plný humoru, napětí, romantiky a je vhodný pro celou rodinu.

Tento seriál potěší fanoušky koní i mladé diváky. Příběh je svižný a zajímavý, postavy jsou sympatické a charismatické, krajina je nádherná. Seriál nabízí pohled do světa britského jezdectví a ukazuje, jak silné může být pouto mezi člověkem a koněm.

Hodnocení: ***** (5 hvězdiček z 5)

Český dabing: Ano

České titulky: Ano

Chůze, jízda, rodeo

Chůze, jízda, rodeo je americký životopisný film z roku 2019, který je inspirován skutečným příběhem Amberley Snyderové, úspěšné jezdkyně rodea. Po autonehodě Amberley ochrne od pasu dolů a zdá se, že už nikdy nebude moci sedět na koni ani soutěžit. Jezdkyně se však nevzdává a s pomocí své rodiny a přátel se vrátí do sedla a dokazuje svou sílu a odhodlání.

V originálním znění Walk. Ride. Rodeo. je film, který inspiruje a motivuje. Představuje skvělý příklad toho, jak čelit životním překážkám a nepřestat snít. Film je emotivní a působivý, ale také plný humoru a optimismu. Hlavní roli ztvárnila Spencer Lockeová, která podala vynikající výkon.

Hodnocení: **** (4 hvězdičky z 5)

Český dabing: Ne

České titulky: Ano

Splašené srdce

Děj se točí kolem sedmnáctileté dívky Jany s vrozenou srdeční vadou. I přes její nemoc ji rekrutuje trenér dostihových koní Paul Brenner jako budoucí nadějnou žokejku. Příběh je svižný a zajímavý, postavy jsou sympatické a charismatické.

Hodnocení: **** (4 hvězdičky z 5)

Český dabing: Ne

České titulky: Ano

Kouzlo divokých koní

Kouzlo divokých koní je německý dokumentární film z roku 2019, který se zabývá situací divokých koní v různých zemích světa. Film sleduje osudy několika stád koní, která žijí ve volné přírodě nebo v rezervacích, od Španělska po USA a Polsko. Film ukazuje krásu a výzvy, kterým čelí tato ušlechtilá zvířata, a také jejich vztah s lidmi, kteří se o ně starají nebo je chrání. Film je vizuálně působivý a nabízí fascinující pohled na život divokých koní v různých podmínkách, poukazuje také na problémy, které ohrožují existenci těchto koní, jako je ztráta přirozeného prostředí, lov nebo choroby.

Hodnocení: *** (3 hvězdičky z 5)

Český dabing: Ne

České titulky: Ano

Zlaté geny

V roce 2016 získal Nick Skelton první místo na letních olympijských hrách v Riu. Angličan tak učinil na hřbetě koně chovaného v Nizozemsku. Tento dokument hledá tajemství nizozemských chovatelů koní a zjišťuje, že úspěch má i odvrácenou stranu. Sperma vítězného koně je neocenitelné, a proto vede k bolestným rozhodnutím ve světě sportu.

Hodnocení: *** (3 hvězdičky z 5)

Český dabing: Ne

České titulky: Ano

Obdivoval jsem kovboje

Robin Wiltshire, imigrant inspirovaný ikonografií Hollywoodského westernu, nachází smysl a vykoupení skrze výcvik koní. Obdivoval jsem kovboje, režírovaný Tylerem Grecem a produkovaný společností Barry Linen Motion Pictures & Dress Code, byl globálně uveden na Netflixu 16. září 2021.

Krátký dokument nabízí krásné záběry, avšak místy je děj povrchní a málo obsažný. Během 20 minut oslavuje koně a nabízí působivé vizuální momenty, ale informací k zapamatování je jen velmi málo. ●

Hodnocení: *** (3 hvězdičky z 5)

Český dabing: Ne

České titulky: Ano

Komentáře nejsou povoleny.

Vydavatelem časopisu Koně&Lidé a provozovatelem webu www.konealide.cz je společnost Etira s.r.o.