Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

5 věcí, které si člověk od koní sám odpustí, aby je mohl dopřát svému koni

Každý, kdo si myslí, že vlastnictví koně je levným koníčkem, je na omylu. Protože se jedná o velký finanční závazek, je třeba si vlastní, případně rodinný rozpočet pečlivě plánovat. A chtě nechtě dělat kompromisy… 

Následující článek přináší 5 věcí, které si Homo sapiens koňoens aneb Člověk (ne)moudrý od koní sám raději odřekne. A naopak je plně dopřeje svému čtyřnohému protějšku.

(Ne)dovolená

Celý rok šetří, aby se mohl zúčastnit alespoň jednou pořádných závodů. Aby mohl strávit „pro změnu“ několik dní na jízdárně s pro změnu dalšími Homo sapiens koňoens a bez odpočinku, na jehož nedostatek si neustále stěžuje. Tímto trajdáním po jezdeckých areálech snižuje množství již tak velmi nízkého počtu (rodinných) dovolených a času stráveného s přáteli či jinými Homo sapiens sapiens. Peníze jsou totiž nejlépe utraceny za pronájem přepravníku a mobilního ustájení.

(Ne)výbava do domácnosti

Špičková gumová rohož, matrace do venkovního přístřešku, paleta bezprašné eko podestýlky, automatická vyhřívaná napáječka na zimu, pet hrací koníček do boxu od Kentucky a zbytečně moc rezervních sítí na seno, take my money! Ale zaplatit 399,- za novou jídelní židli z Ikei, když ta stará stojí jen na třech nohách? Ani omylem!  Ti šejdíři už neví, co by si za ten panelákový nábytek řekli! 

(Ne)kosmetika

Nevzpomíná si, kdy si koupila nový make-up. Nevzpomíná si, kdy si koupil nový holicí strojek. Oba si ale velmi zřetelně si vybavují rozčesávač na ocas, vybělovač srsti, šampon s panthenolem, šampon proti hmyzu, suchý šampon na hřívu, kondicionér, dětský olejíček a stříbrnou mast. Prý si nevybavují částku, kterou v jezdeckých potřebách nechali. Já jim nevěřím a v duchu počítám, kolik lahviček make-upu bych za tu sumu měla já! 

(Ne)jídlo

Tak dobře, s jídlem to bude složitější, jezdci přeci také potřebují nějaké palivo, když od svítání do svítání pracují ve stáji. Nebo od svítání do svítání vydělávají peníze na obživu toho čtyřnohého, aby pak od svítání do svítání jejich volna trávili ve stáji i oni. A protože času na nákup obživy (pro sebe, ne pro koně přeci!) je jako šafránu, jídla konzervovaná, mikrovlnnou troubou ohřívaná a horkou vodou zalévaná se jeví jako nejvhodnější. Pokud dotyčného člověka (ne)moudrého trápí i omezený rozpočet, zobne si sem tam koňský pamlsek, usušené pečivo nebo i koňské granule. Hypoglykémii zažene kostka cukru, vegana obšťastní mrkev či jablko. Nutno dodat, na jídelním menu pro koně se servíruje alpské seno, prémiová kompletní krmná směs a lososový olej.

(Ne)dárky zn. cokoliv z jezdeckých potřeb se počítá!

„Co by sis přál/a dostat k Vánocům?“

„Podsedlovou dečku s ladícími bandážemi.“

„A co takhle narozeninový dárek?“

„Můj kůň potřebuje akutně vyměnit udidlo!“

„Něco k svátku?“

„Lněný olej se bude hodit.“

„Lásko, tak alespoň k Valentýnu si přej něco pro sebe!“

„Tak když jinak nedáš, chutné pamlsky přijdou vhod.“

Komentáře nejsou povoleny.

Vydavatelem časopisu Koně&Lidé a provozovatelem webu www.konealide.cz je společnost Etira s.r.o.