Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

5 jezdeckých podcastů, které stojí za to si poslechnout

V dnešní době jsou podcasty stále oblíbenějším způsobem, jak sdílet a získávat informace o různých tématech. Svět milovníků koní a jezdeckého sportu není výjimkou. Pokud jste vášnivými jezdci či chovateli, mám pro vás něco speciálního. V tomto článku vám představím pět jezdeckých podcastů, které vám zaručeně zlepší náladu a navíc vás obohatí novými informacemi ze světa koní. Připravte si sluchátka a připojte se na cestě do jezdeckého světa prostřednictvím těchto inspirativních podcastů. 

Podcasty jsou digitální audio nebo video pořady, které lze stáhnout nebo streamovat z internetu. Jsou obvykle organizovány do epizod, které mohou být pravidelně vydávány, a posluchači si je mohou přehrávat na svých zařízeních. Podcasty pokrývají širokou škálu témat, od zpravodajství a vzdělávacích pořadů po zábavné rozhovory a hudební recenze, jezdectví nevyjímaje. Slovo "podcast" je kombinací slov "iPod" a "broadcast" (vysílání). Podcasty se staly populárními díky své flexibilitě a možnosti poslouchat je kdykoli a kdekoli. Umožňují tvůrcům a odborníkům z různých oborů sdílet své myšlenky a znalosti s celým světem, což z nich činí mocný nástroj pro vzdělávání a zábavu.

How To Dressage Podcast

Britský portál How To Dressage nabízí zájemcům o vzdělání přes 350 článků od britských drezurních rozhodčích, které se zabývají obrovskou škálou užitečných témat. Jsou zaměřeny především na jezdce na nižších úrovních nebo na ty, kteří jsou v drezuře nováčky. Mnoho z těchto článků je namluveno ve formě podcastu. Mít možnost poslouchat audio na cestách a zpětně si dohledat konkrétní pasáže v textu, které při poslechu zaujmou, považuji za geniální nástroj učení a seberozvoje.  

Články popř. epizody nesou titulky jako „How to Improve Your Horse’s Paces (Jak zlepšit chody koně)“, „How to Enter a Dressage Competition Arena (Jak vjet do drezurního obdelníku)“ či „How to Understand the Dressage Judges‘ Comments (Jak lépe porozumět hodnocení od rozhodčích)“. Text na webu je příjemně strukturovaný, předčítající má příjemný hlas a dobře se poslouchá. 

Téma: drezurní ježdění

Jazyk: angličtina

Průměrná délka epizody: 20 minut

Poslechové platformy: Spotify

Stable Science by David Marlin

Webová stránka britského veterinárního lékaře dr. Davida Marlina je nezávislým informačním zdrojem pro všechny chovatele. Jako zdroj nezaujatého, vědecky podloženého výzkumu přináší novinky a recenze produktů, webináře, podcasty a články pokrývající celou šíři světa koní. Dostupné podcasty nabízí formu rozhovoru i monologu. K poslechu doporučuji epizody „Horses get headache too (I koně bolí hlava)“ anebo „How to find the BEST equine joint supplement (Jak nalézt ten nejlepší kloubní doplněk pro koně)“.

Téma: zdraví koní

Jazyk: angličtina

Průměrná délka epizody: 30 minut

Poslechové platformy: Spotify, Apple Podcasts

Ask Annie Podcast

Annika Kennedy ze společnosti Equine Network, LLC uvádí podcast, který se zabývá klíčovými trendy v odvětví produktů pro koně. Jedná se zejména o kosmetické produkty, nicméně hodnotí i udidla či deky. Annie jako dlouholetá majitelka koní chápe význam šetrnosti a time managementu, pokud jde o péči o koně. Koně mohou být velmi drahým koníčkem, proto se rozhodla svými recenzemi šetřit čas a neuvážené výdaje za produkty, které za nákup prostě nestojí. K poslechu doporučuji epizodu 27, která se zabývá koženým udidlem Evolution.

Téma: recenze produktů pro koně

Jazyk: angličtina

Průměrná délka epizody: 10 minut

Poslechové platformy: Spotify, Apple Podcasts, Youtube

Sedlovna Podcast

Český podcast Sedlovna je na audioscéně od začátku letošního roku. Ve studiu vyzpovídává hosty marketingová manažerka Andrea Bubníková, kterou možná někteří znají z jejího instagramového účtu @holkavcervenychrajtkach. Mezi již zpovídané hosty se řadí například parkurová jezdkyně Sára Finsterle či fotografka Věra Zikan. 

Téma: rozhovory se zajímavými osobnostmi

Jazyk: čeština

Průměrná délka epizody: 1 hodina

Poslechové platformy: Spotify, Youtube, Pickey

The Willing Equine

Cílem projektu The Willing Equine je pomáhat lidem vytvářet pozitivní vztahy s jejich koňmi prostřednictvím vědy a hluboké ohleduplnosti k fyzické, duševní a citové pohodě koně. Nabízí místní výuku, kliniky po celém světě, výukové programy, konzultace prostřednictvím e-mailu a videa a také školení v zařízení v centrálním Texasu. Témata jsou velmi atraktivní, například „Ethical Horse Business (Etické podnikání s koňmi)“ či „ What Equestrians Can Learn From The Dog Training (Co se koňaři mohou dozvědět z výcviku psů)“. ●

Téma: vztah koně a jezdce

Jazyk: angličitina

Průměrná délka epizody: 45 minut

Poslechové platformy: Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts

Komentáře nejsou povoleny.

Vydavatelem časopisu Koně&Lidé a provozovatelem webu www.konealide.cz je společnost Etira s.r.o.