Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Speciál Koně&Zdraví je na světě

Po úspěšném speciálu Koně&Peníze jsme připravili 120 stran na téma, které je ze všech nejdůležitější – zdraví. Celá čtvrtina magazínu Koně&Zdraví je přitom zaměřená na astma koní, které je aktuálním problémem mnoha stájí. Speciál je opět ve formátu 20×28 cm a v lepené vazbě. K dostání není na stáncích, ale můžete ho získat v rámci předplatného nebo na www.konskeknihy.cz

Astma u koní v posledních letech působí jako nemoc, která je „metlou“ moderní doby. Ve velké fotoreportáži se vypravíme za jedním akutním případem klisny, která skončila v záchvatu, a veterinářka musí bojovat nejen o její život, ale především život ještě nenarozeného hříběte. Součástí jsou i fotografie z endoskopu, kde můžete vidět zblízka, s čím se tělo koně musí potýkat.
Podařilo se nám také získat rozhovor s Dr. Laurentem Couetilem z USA, který se na astma u koní specializuje a je považován za špičku svého oboru. V dalších článcích se dále zaměříme na genetiku, výživu astmatického koně a přečíst si můžete příběh Moniky Doubkové a jejích dvou koní, kteří i přes dýchací potíže zvládli úspěšně závodit v endurance. Chtěli jsme zkrátka, aby speciál přinesl i naději.

Bolest zad jezdců

Snažili jsme se, aby speciál Koně&Zdraví pomohl řešit problémy, které současné majitele koní opravdu bolí (často doslova…), a tak se jednoznačně nabídlo zpracovat materiál o bolesti zad. Na tématu s námi spolupracovali zkušení fyzioterapeuti, kteří se jezdcům dlouhodobě věnují.
Veterináři dostávají v celém speciálu také mimořádný prostor – dočtete se o jejich celosvětovém nedostatku, o kterém mluví i Lýdia Suková. Je velmi aktivní veterinářkou, která se snaží na nedostatek veterinárních lékařů upozornit. U ní je však hlavní téma rozhovoru jiné, protože na sebe strhla pozornost napsáním knihy Veterinářka vypráví, kterou vydá letos v září a bude k dostání také na www.konskeknihy.cz. Kniha má skrze příběhy z veterinární praxe ukázat práci takovou, jaká je.

Zdravé krmení, zdravý kůň

Velkým tématem speciálu je krmení koní. V rozhovoru mluví o jeho historickém vývoji profesor Ladislav Zeman z brněnské Mendelovy univerzity. Ve fotoreportáži se pak podíváme zblízka na výrobu krmných směsí, granulí a doplňků v jihomoravském Mikropu. Má totiž novou linku, která patří k nejmodernějším v Evropě. Jak tam hlídají, aby bylo v krmivu skutečně to, co deklarují? Především na to se v reportáži zaměříme.

A to ještě není vše, co speciál Koně&Zdraví nabízí!

Komentáře nejsou povoleny.

Vydavatelem časopisu Koně&Lidé a provozovatelem webu www.konealide.cz je společnost Etira s.r.o.