Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Rádce: Jak vybavit dítě na jezdecký tábor kvalitně a levně

ADVERTORIAL/ Ať už posíláte dítě na příměstský tábor s koňmi, nebo stráví prázdniny v sedle uprostřed divočiny, tradiční heslo “Kdo je připraven, není překvapen” platí vždy. Vybavit dítě do sedla v jezdeckém obchodě bude pravděpodobně záležitost vyšších tisíců korun. A co navštívit běžný obchodní řetězec se sportovním vybavením? Bude kvalita stačit? Zaměřili jsme se na Decathlon, který dlouhodobě razí strategii dělat sport dostupnější všem.

Fázi, jak vůbec dítěti vybrat jezdecký tábor, přeskočíme odkazem. Právě Decathlon na téma zpracoval celý článek, který naleznete po zadání fráze „jak vybrat jezdecký tábor Decathlon“ do vyhledávače.

Důležité je si hlavně ujasnit pojmy – zda jde o skutečně jezdecký tábor, kdy dítě každý den sedí v sedle, nebo jde o tábor zaměřený spíše na různé aktivity kolem zvířat, přičemž koně jsou tu jako hlavní lákadlo (chcete-li pozlátko). Dejte na to pozor, ať dítě není zklamané.

Fouganza: vybavení už od dvou let věku

Fouganza se v posledních letech snaží vyrovnat zavedeným jezdeckým značkám. Daří se jí to proto, že má vlastní vývojové centrum ve francouzském Lille. Tam vybavení vyvíjí a testuje i na nejmenších jezdcích už od dvou let, což je v běžných jezdeckých obchodech spíše podceňovaný segment. Součástí týmu Fouganzy jsou nejenom návrhářky, ale také maminky s malými dětmi, které vše podrobují náročným zkouškám – protože jinak to ani děti neumí.

Základem jsou dobře padnoucí přilba, rajtky a boty. Všechny tyto produkty jsou z řady 100, která představuje kategorii pro začátečníky, kam se nejmenší děti řadí. 

Přilbu v Decathlonu pořídíte již od velikosti XS (48–52cm) v dětském designu s běžícími poníky. Samozřejmě splňuje evropskou certifikační normu. Motiv koní se pak prolíná celou dětskou kolekcí. Najdete ho nejen na helmě či tričkách, ale i na ponožkách, které jsou k dispozici v číslování od 23/26. 

Přilby v Decathlonu seženete od velikosti XS

Fouganza jezdecké kalhoty 100 pro nejmenší jsou v univerzální modré barvě pro děti od 2 let za bezkonkurenčních 249 Kč.

Perka, 399 Kč

Pro skotačení kolem koní jsou ideální gumáky či perka. Na ty zrovna u malých dětí rozhodně nezapomeňte. Vysoké holinky jsou dostupné od velikosti 22 nebo perka od velikosti 28 za pouhých 399 Kč. Zážitek z jezdectví tak mohou mít i ti nejmenší.

Jezdecké ponožky Fouganza seženete už od velikosti 23/26

Vysoká kvalita za nízkou cenu? Jde to díky strategii

Skutečnost, že se zde pracuje pro nadnárodní řetězec obchodů, má pro konečného zákazníka mnoho výhod. “Zakládáme si na cenové dostupnosti. Můžeme ji nabídnout díky tomu, že si veškeré vybavení vyvíjíme ve vlastních vývojových centrech. Díky masivní produkci máme pak u průmyslových partnerů lepší ceny. Kouzlo je ale hlavně v cenové politice vůči zákazníkovi – máme jako heslo zpřístupnit sport co nejvíce lidem, proto nedáváme na svoje produkty vysokou marži,” vysvětluje za České zastoupení Decathlonu Kateřina Tlachová.

Nižší cena ale nutně neznamená horší kvalitu a špatnou funkčnost. Mezi hlavní požadavky v letním období je především snadný odvod potu, pohodlí, rychlé schnutí a dobrá ventilace. Značka Fouganza z francouzského Decathlonu proto představuje vybavení pro malé nadšence i větší dobrodruhy, která je na tyto přísné požadavky zaměřená.

Check-list před odjezdem na tábor

Zhruba 14 dní před odjezdem na tábor začíná ta správná cestovní horečka. Nebude zima? Bude pršet? Máme nakoupeno vše? Organizátor tábora vám patrně pošle seznam požadovaného oblečení a vybavení. My jsme pro vás připravili základní check-list, podle kterého se zvládne zabalit každý. 

Na ježdění:
■ rajtky ■ pérka
■ helma + obal
■ vesta/páteřák
■ podkolenky/chapsy
■ jezdecké rukavice
■ oblečení na aktivity mimo sedlo (do stáje, na výlety, večerní program)

Praktické doplňky:
■ láhev na vodu
■ pláštěnka
■ “nejezdecké” boty
■ malý batoh
■ ochrana před sluncem (brýle/krém)
■ čelovka

Více naleznete na:

https://www.decathlon.cz/browse/c0-vsechny-sporty/c1-jezdectvi/c3-vybaveni-na-jezdecky-tabor/

Vychytávky podle uživatelů

Do samotného procesu vývoje Fouganza zapojujeme přímo cílové uživatele. Proto se značka odpichuje od aktuálních trendů a názorů mladé generace, kteří pomáhají vybrat ty správné barvy a radí, jak výrobky doplnit o potřebné vychytávky.

“Některé dětské rajtky jdou například stáhnout v pase pomocí knoflíků. Oblíbené dětské jezdecké legíny 100 Light pak mají kapsičku na pamlsky, mobil a odvětrávané vsadky po kolena,” zmiňuje Tlachová jeden z detailů. Aktuálně jsou nejvíce trendy praktické barvy, jako jsou modrá, tmavě zelená a černá. Nadšenci do růžové si však také mohou sladit oblečení s botami. Záleží, jaký produkt sháníte.

Pohodlné a prodyšné rajtky jsou základ. Pro nejmenší děti od dvou let stojí 249 Kč
Bezpečnostní vesta, 1 399 Kč.

Na léto jsou výborné minichapsy 100 s materiálem mesh (síťovinou), který skvěle zajišťuje cirkulaci vzduchu kolem lýtek. Cenově začínají na 399 Kč. Apelujeme ale hlavně na bezpečnost. Abyste se o děti nemuseli tolik bát, zvolte přilbu s certifikací VG01 a pak také vestu nebo chránič páteře. Bezpečnostní vesta je vždy lepší, neboť chrání i hrudní koš. Je sice dražší, ale investice do bezpečí se vždy vyplatí. Tu základní seženete za 1399 Kč. 

A co dospělí?

Dovolená s vlastním koněm, jezdecký tábor pro dospělé, několikadenní putování, organizované přechody hor a pohoří v zahraničí– třeba v Toskánsku, Alpách nebo Kyrgystánu. Dospělí mají dnes prakticky neomezený výběr, pokud chtějí zažít velké dobrodružství. To ale znamená najít vybavení, které odolá. Fouganza má v nabídce třeba nepromokavý kabát, který unosíte i mimo sedlo. Na bocích bundy jsou zipy, které si můžete rozepnout jako rozparky. Látka tak zakryje stehna a dobře vás ochrání před deštěm i v sedle. V klidu v něm podle výrobce zvládnete i nepřetržitý dvouhodinový déšť.

Dvě hodiny v dešti v sedle? S dobrým kabátem se to dá zvládnout!

Hitem léta jsou mezi koňáky dámské rajtky 580 Light Fullgrip, které jsou neskutečně lehké, mají slušivý střih a silikonový vzorek, který v sedle zajišťuje vynikající stabilitu. 

Na vícedenních výpravách budete rádi za nabitý telefon. Pokud ale chystáte opravdu dobrodružnou cestu bez civilizace a elektřiny, podívejte se na solární panely od značky Forclaz, díky kterému můžete nabíjet svojí elektroniku i za jízdy. 

U Decathlonu myslete na to, že v jednotlivých prodejnách není skladem vše a ve všech velikostech. Je proto lepší si nejdříve dostupnost na vaší prodejně jednoduše ověřit na webu www.decathlon.cz, nebo si vše rovnou přes e-shop objednat. ●

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vydavatelem časopisu Koně&Lidé a provozovatelem webu www.konealide.cz je společnost Etira s.r.o.