Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Modelka na útěku 7: Hodinky a koně – Rolex★

V minulém díle jsem vám představila švýcarskou značku Longines a její působení na poli jezdeckého sportu. Dnešní díl bude zasvěcený další švýcarské luxusní hodinářské společnosti. Tu spojuje s jezdectvím nejen dlouhá historie, ale i věhlasný Grand Slam of Show Jumping. Již tušíte? Má korunku ve znaku! Pohodlně se usaďte a čas nechte plynout, představuji vám Rolex. 

Rolex

Rolex dal vzniknout prvním voděodolným náramkovým hodinkám na světě známým pod názvem Oyster, v překladu ústřice. Tyto hodinky byly testovány přeplaváním kanálu La Manche ve dvacátých letech minulého století. Ve třicátých letech Rolex vynalezl a patentoval první samonavíjecí rotor na světě Perpetual. Tento důmyslný systém je dnes jádrem všech moderních automatických hodinek. O několik let později se konal první letecký přelet nad horou Everest. Členové této expedice byli vybaveni právě hodinkami Oyster. V padesátých letech byli první horolezci, kteří stanuli na vrcholku Mt. Everest, sir Edmund Hillary a nepálský Šerpa Tenzing Norgay, taktéž vybaveni hodinkami Oyster. Značce Rolex nelze upřít celou řadu inovací, objevů, vizí a výbornou výrobní technologii.

Rolex a jezdectví

Spojitost mezi Rolex a Švýcarskem je široké veřejnosti známá. Již od roku 1919 sídlí značka v „hodinkové Mecce“ Ženevě. Málokdo však ví, že založena byla na začátku 20. století v Londýně a do Ženevy se přesunula až o několik let později. Nyní je Rolex oficiálním partnerem nejen jezdectví, ale i tenisu, golfu, jachtingu a formule 1. Podpora jezdectví trvá již přes 60 let a jezdeckých mítinků, které jsou pod hlavičkou Rolex, je mnoho. Abych se do toho nezamotala, pro přehlednost je vyjmenuji:

  • The Rolex Grand Slam of Show Jumping
  • The Rolex Grand Slam of Eventing
  • The Royal Windsor Horse Show
  • CSIO Roma
  • Zimní jezdecký festival ve Wellingtonu
  • The Rolex IJRC Top 10 Final

https://www.rolex.com/world-of-rolex/equestrianism.html

Zde začíná obsah, který je odemčený pouze předplatitelům.

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vydavatelem časopisu Koně&Lidé a provozovatelem webu www.konealide.cz je společnost Etira s.r.o.