Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Šéfka veterinární kliniky v Brně: Hlavně přijeďte včas★

doc. MVDr. Markéta Sedlinská, Ph.D. se specializuje na reprodukci koní. Jako přednostka kliniky má ale také jiný úkol – udržet tým pohromadě. V režimu, kdy není možné klientovi říct „dneska máme zavřeno“, to rozhodně není snadné.

Co všechno se vlastně na klinice děje?
Jednak tu máme pacienty, kteří přijedou na diagnostiku – protože jsme pro ně dostupným zařízením. To znamená nejrůznější endoskopie, rentgeny, kulhání. Lidé, kteří mají Brno do sto kilometrů, nás využívají jako zařízení, kde mají všechny přístroje na jednom místě. A potom je tady ambulatní léčba a operace. To už se k nám sjíždějí lidé z celé republiky, protože mohou jenom k nám nebo do Heřmanova Městce.

Máme dvě koňské kliniky na republiku, navíc obě špatně dostupné pro každého, kdo je ze západních Čech. Proč to tak je?
To ale není o tom, kde druhá klinika vznikla, ale kdo ji chtěl dělat. Udělat takové zařízení byl velký počin a hodně to pomohlo, i když umístění není ideální. Je fakt, že pro lidi ze západu republiky to vyjde víceméně na stejno, jestli jedou k nám nebo do Heřmanova Městce (rozdíl z Prahy je přibližně 30 minut cesty – pozn. red.). Pokud se někdo rozhodne, že chce poskytovat takovou péči, naráží na jedno velké úskalí – čtyřiadvacetihodinový provoz je neskutečně nákladný. To si majitelé koní vůbec nedokáží představit, když chcete mít 365 dní v roce otevřené dveře. Samozřejmě, oni si to zaplatí, že kolem jejich koně v sobotu o půlnoci běhá tým několika lidí. Ale je to těžká práce, která znamená i velkou ztrátu soukromí, protože ti lidé jsou neustále připravení na telefonu, aby přijeli pomoct. I proto je těžké sem dostat a udržet si zaměstnance.

„Vůbec nejsou vzácné případy, kdy lékař řekne: Sice u něj strávím čtyři dny, ale žádné příplatky nechci. Už to majiteli neúčtujte, protože už je toho moc a nezaplatil by to. Ti lékaři tady nechávají kus sebe.“

Markéta Sedlinská

Zde začíná obsah, který je odemčený pouze předplatitelům.

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vydavatelem časopisu Koně&Lidé a provozovatelem webu www.konealide.cz je společnost Etira s.r.o.