Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Modelka na útěku 3: Domaine de Chantilly★

Hoi! Nebo spíše salut? V tomto článku již potřetí zavítáme do Francie. Do země, ve které jsem strávila velkou část svého (nejen) pracovního života a která propojuje to nejlepší – jezdectví a módu

Stejně jako tomu bylo s návštěvou Versailles, i do Chantilly jsem odjela na poslední chvíli. Vzpomínám si na to přesně. Byla první polovina července. Haute couture, o kterém jsem psala v minulém díle, byl u konce. Po pracovně nabitém týdnu jsem akutně postrádala vitamín K, neboli vitamín KONĚ. A neboť se mi ve Versailles tak moc líbilo, a navíc jsem se nadchla pro francouzské zámky, můj výběr padl právě na Chantilly. Potřeba vitamínu K byla zažehnána a mé city pro francouzský venkov opět vzplanuly.

Chantilly, hlavní město koní

Jestliže je Paříž Mekkou muzeí a beaux-arts, Chantilly (čti šantyji) je Mekkou koní. Nachází se tu zámek s rozlehlými zahradami a parkem, dostihová dráha, hipologické muzeum a především jedny z největších stájí v Evropě. Překrásný komplexní areál je vzdálený necelých 30 km od Paříže, snadno dostupný vlakem přímo z Gare du Nord, nejrušnějšího pařížského nádraží. Takže bon voyage, nasedat, vyrážíme!

Město Chantilly

Zde začíná obsah, který je odemčený pouze předplatitelům.

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vydavatelem časopisu Koně&Lidé a provozovatelem webu www.konealide.cz je společnost Etira s.r.o.