> Reportáže > Prague Playoffs 2019 – pátek

Prague Playoffs 2019 – pátek

Paris Panthers – Gregory Wathelet a MJT Nevados S

Global Champions Prague Playoffs 2019 – pátek

Text a foto: Lenka Šilhová

Ranní soutěž pro domácí
Soutěž O2 Universum (130cm) s rychlou a bezchybnou jízdou vyhrála Sára Vingrálková v sedle hřebce Oscar Des Fontaines. Její prvenství ke konci soutěže ohrozil slovenský jezdec Juraj Poláš s valachem Diky Toy van de Castershoeve, ale jelikož byl o deset vteřin pomalejší, zajistil si druhou příčku. Jako třetí se umístila rakouská jezdkyně Josefina Goess-Saurau s valachem Cassujo 2.

Sára Vingrálková a Oscar Des Fontaines

Nic není jisté až do konce
V druhé rámcové soutěži, ceně Taittinger (140/145cm), poměrně dlouho vedl český jezdec Ondřej Zvára s valachem Chaccolanem. Vypadalo to, že českou hymnu si poslechneme v pátek podruhé. Ovšem po dojetí předposledního jezdce Philippa Schobera s valachem Zandigem T S byl Ondřej Zvára odsunut na druhé místo. Philippovi Schoberovi se podařil o 21 setin rychlejší čas. Na třetím místě se umístila vítězka předchozí soutěže, Sára Vingrálková, tentokráte v sedle valacha Kas-Sini DC.

Philipp Schober a Zandigo T S

Jednou druhý, další den první
Egyptský jezdec Abdel Saïda vyhrál dvoufázové skákání soutěže BMW CarTec Group (150cm) v sedle klisny Arpege du Ru, se kterou ve čtvrtek byli druzí. Jako jediní zajeli druhou fázi pod 20 vteřin. Druhé místo vybojoval Simon Delestre s valachem Qopilot Batilly Z. Třetí příčku obsadil Jérome Guery s valachem Garfield de Tiji Des Templiers, kteří si také polepšili o jednu příčku oproti čtvrteční soutěži.

Abdel Saïd a Arpege du Ru
Sevil Sabanci a Siec Dynamique

Super Cup – semifinále
Soutěž, ve které rozhodl čas. Do finále postupuje pouze 6 nejlepších týmů, což je polovina týmů, která se postavila na start. Prague Lions startovali druzí. Tak jako předchozí den, Niels Bruynseels s klisnou Gancia de Muze zajel čisté kolo. Prioritou bylo jet čistě a ne příliš riskovat. Další startující Marco Kutscher s valachem Casallvano bohužel shodil hned na prvním skoku. A poslední jezdec, Marc Houtzager s klisnou Sterrehof´s Dante taktéž shodil jedno břevno. Prague Lions tedy skončili s osmi trestnými body a časem, který nebyl ten nejsvižnější. Vlastně byl ten nejpomalejší. Až na jeden postupující tým, měli všichni 8 trestných bodů, rozhodoval tedy čas. Bohužel, o pouhé dvě setiny skončili Pražští Lvi na sedmém místě, které je první nepostupové. Taktéž se nezadařilo týmu London Knights a Miami Celtics. Do finále tedy postupují týmy Paris Panthers, Valkenswaard United, Shanghai Swans, Monaco Aces, Cannes Stars a Madrid in Motion, tým, který minulý rok získal pohár.

Prague Lions – Niels Bruynseels a Gancia de Muze
Prague Lions – Marco Kutscher a Casallvano
Prague Lions – Marc Houtzager a Sterrehof_s Dante

Mohlo by Vás zajímat

Prague Playoffs 2019 – čtvrtek

Global Champions Prague Playoffs 2019 – čtvrtek Text a foto: Lenka Šilhová Zvučná jména. Nejlepší …