> Reportáže > Prague Playoffs 2019 – neděle

Prague Playoffs 2019 – neděle

Pohár ze stříbra pro vítězný tým

Global Champions Prague Playoffs 2019 – neděle

Text a foto: Lenka Šilhová

Závod s časem
Soutěž Radiožurnálu (135cm) zahájila poslední den Prague Playoffs. Ze začátku vedla Anna Helebrantová s valachem Epo van de Achterhoek Z. S rychlejším časem několika setin ji ke konci první poloviny startující listiny předjel Philipp Schober s valachem Zandigo T S. Prvenství ohrozilo hned několik jezdců, bohužel ale chybovali a tím pádem se jim přičetly trestné vteřiny. Na třetím místě se umístila Josefina Goess-Saurau s valachem Cassijo 2.

Philipp Schober a Zandigo T S

Jediný čech v rozeskakování
Druhá rámcová soutěž Bohemia Energy (145cm) měla celkem 9 postupujících jezdců do rozeskakování. Byť spousta českých dvojic do poloviny kurzu zvládla bezchybnou jízdu, pouze Sergei Motygin zvládl bezchybně dokončit. V rozeskakování tak jako v základním kole příliš nespěchal, ale podařilo se mu udržet bezchybnou jízdu. Rychlou jízdou si první místo zasloužila Alexia Apostolescu s klisnou Avec Courage d’Amour. Druhé místo patřilo o 6 setin pomalejší dvojici Jeanne Sadran s hřebcem Vannan. Na třetím místě se umístil Sergei Motygin s valachem Dylan.

Alexia Apostolescu a Avec Courage d_Amour

Super Cup – finále
První vítězství z kapsy vyhání, jak praví české rčení. Parkur s 160cm vysokými překážkami čekal celkem šest týmů. Polovina z nich se už dostala do finále minulý rok (Madrid in Motion, Valkenswaard United a Paris Panthers). V prvním kole vedl hned první startující tým Cannes Stars. Všichni tři jezdci zvládli dokončit parkur bezchybně, pouze Abdel Saïd připsal na konto týmu 1 trestný vod za překročený čas. Tlak na tým Madrid in Motion, obhájce loňského vítězství, byl veliký. Avšak tým dopadl s nejhorším skóre 16ti trestných bodů.

Cannes Stars – Maurice Tebbel a Don Diarado

Druhé kolo ale nachystalo několik zvratů a zcela zamíchalo pořadím. Madrid in Motion si v druhém kole připsali dalších 8 trestných bodů. Byť se boj o pohár mohl zdát prohraný, nakonec skončili na třetím místě. Poslední startující vedoucí tým Cannes Stars si mohl dovolit celkem 10 trestných bodů, kdy by stále měli jistou první příčku. První jezdec, Jane Richard Philips s valachem Clipper du Haut du Roy na konto týmu připsal 8 trestných bodů. Nátlak na Maurice Tebbela s hřebcem Don Diarado byl nesmírný. Bohužel, dvojici se nedařilo a týmu připsala dalších 5 trestných bodů. Tým se postupně propadal v žebříčku. Mohl jej ještě zachránit Abdel Saïd s valachem Jumpy van de Hermitage. Bohužel i oni navýšili konto týmu a to rovnou o 12 trestných bodů. Tým se tedy propadl na celkové čtvrté místo. Naopak tým Shanghai Swans si s celkovým počtem 12 trestných bodů vybojoval první místo, následované týmem Monaco Aces, jejichž celkový součet trestných bodů se rovnal 21.

Shanghai Swans – Daniel Deusser a Jasmien vd Bisschop

Doprovodný program
Rozhodně nelze vynechat promyšlený doprovodný program s mezinárodními jezdci, který diváci náležitě ocenili.
Německá jezdkyně Lisa Röckener se svým 3,5 letým valachem Valooem věnuje osvětě v propojení závodního ježdění s přirozenou komunikací. Lisa má za sebou velmi perspektivní kariéru jako juniorka ve všestrannosti, ovšem po velmi ošklivém pádu začala od začátku a trochu jinak. V O2 aréně nám předvedla ukázku drezury jak na uzdečce tak na nákrčáku, předvedla nám skákání přes švihadlo spolu hraním si s Valooem ze země.
Manželé Gonzalesovi předvedli svou unikátní show, kdy s koňmi opravdu tančí.
Diváky si zcela získal Guillaume Mauvais s deseti chladnokrevnými koňmi, se kterými pracoval ve volnosti (!).
Z českých končin se nám předvedla Tereza Hábová s Jitkou Radošovou ve vystoupení „drezúra se potká s westernem“. Kromě ukázky drezury a reiningu jsme se dočkali momentu, kdy si jezdkyně prohodily koně a vyzkoušely si druhou disciplínu.
O spoustu úsměvů a o naprosté zapálení diváků se postaral dostih poníků, který opravdu rozproudil celou O2 arénu.
O nekoňskou část programu se postarala skupina Z-Show s ukázkou světla a gymnastiky a skupina In Motion, která nám předvedla parkour.

Shanghai Swans – Peder Fredricson a H_M Christian K
Shanghai Swans – Pius Schwizer a Cortney Cox
Vítězný tým Shanghai Swans

Mohlo by Vás zajímat

Prague Playoffs 2019 – čtvrtek

Global Champions Prague Playoffs 2019 – čtvrtek Text a foto: Lenka Šilhová Zvučná jména. Nejlepší …