> Reportáže > Prague Playoffs 2019 – čtvrtek

Prague Playoffs 2019 – čtvrtek

Abdel Said a Arpege du Ru

Global Champions Prague Playoffs 2019 – čtvrtek

Text a foto: Lenka Šilhová

Zvučná jména. Nejlepší z nejlepších. Svátek českého parkuru. Čtyři dny plné emocí. Dechberoucí výkony. Vysoké výhry. Plné tribuny. Neuvěřitelná atmosféra. Jak proběhl letošní ročník Prague Playoffs?

Druhým rokem zavítala světová parkurová elita do pražské O2 areny. Mohli jsme je sledovat od čtvrtka 21. 11. 2019 až do neděle 24. 11. 2019. Během těchto dnů proběhlo vyvrcholení týmového klání v Super cupu spolu s finálovou soutěží Super Grand Prix pro nejlepší jezdce v žebříčku Global Champions Tour.

Koně v O2 aréně?
Ano, a dokonce už druhým rokem! Nově bylo možno využít i přilehlou halu O2 Universum, která posloužila jako opracoviště. Celkem se Prague Playoffs účastnilo 216 koní, přichystalo se 6 tun mrkve.

Dani G. Waldman a Jativia

První vítěz
První soutěží celého mítinku se stala čtvrteční rámcová soutěž Czech Equestrian teamu (145/150cm). Vítězství vybojovala jezdkyně s peřívem ve vlasech – Dani G. Waldman v sedle desetileté klisny Jativie. Před celým startovním polem měli náskok necelých dvou vteřin, zato druhé a třetí místo dělily setiny. Abdel Saïd s klisnou Arpege du Ru vybojoval druhé místo. O 5 setin pomalejší španělský jezdec Eduardo Alvarez Aznar s valachem Legend obsadili třetí místo.

Dani G. Waldman a Jativia
Prague Lions – Marc Houtzager a Sterrehof s Calimero

Super Cup – čtvrtfinále
Dvanáct týmů mezi kterými se nachází i domácí tým Prague Lions s desátou startovní pozicí. Cíl pro domácí tým byl jasný: postoupit do semifinále, kam se probojuje pouhých 8 týmů. Po třetí pauze s poslední pauze pro úpravu povrchu odstartovala jako první za Prague Lions týmová jednička Niels Bruynseels v sedle klisny Gancie de Muze. Po bouřlivém přivítání v aréně předvedli bezchybný parkur o dvanácti překážkách. Jako další se na start postavil Gerco Schröder s valachem Glock’s Cognac Champblanc. Bohužel se jim nepovedla zopakovat čistá jízda a na konto týmu se zapsalo 12 trestných bodů. V tuto chvíli byla ještě šance pojistit si postup do semifinále za předpokladu, že Marc Houtzager v sedle valacha Sterrehof’s Calimero nebude chybovat a zároveň dokončí parkur v rychlém čase. Za hrobového ticha spolu tato dvojice zdolávala parkur. Jak se blížili k poslední překážce, šum v davu diváků nabýval na síle – po bezchybném překonání poslední překážky bylo jasno. Díky dostatečnému času si tým zajistil pozici v pátečním semifinále!

Prague Lions – Gerco Schröder a Glock s Cognac Champblanc

Nejlepší výkon předvedl tým Miami Celtics, který na svém kontě měl pouhé 4 trestné body (tudíž žádnému týmu se nepodařilo odjet čtvrtfinále s nulou). Na druhém místě postoupili Cannes Stars s pěti trestnými body. Další tři družstva měli shodně 8 trestných bodů, avšak nejrychlejší a na třetí pozici byli Chantilly Pegasus. Dále postoupili Paris Panthers, Scandinavian Vikings, Monaco Aces a Valkenswaard United.

Prague Lions – Niels Bruynseels a Gancia de Muze
Eduardo Alvarez Aznar a Legend
William Whitaker a RMF Cadeau de Muze za tým Miami Celtics

Mohlo by Vás zajímat

Prague Playoffs 2019 – pátek

Global Champions Prague Playoffs 2019 – pátek Text a foto: Lenka Šilhová Ranní soutěž pro …