> Z časopisu > Ochutnávka z lednového čísla: Westernové třídy ze země

Ochutnávka z lednového čísla: Westernové třídy ze země

Westernové třídy ze země – jsou vhodné i pro vás?

Jak jsme se zmínili v minulém čísle, existuje řada westernových disciplín pro mladé koně, které lze využít i jako přípravu pro koně, kteří se westernu v budoucnu věnovat nebudou. Samozřejmě profesionální předvedení těchto disciplín má svá specifika a požadavky. Což znamená, že kůň, který úlohu předvede dle přesných požadavků, bude lépe hodnocen. Základní pravidla ale zvládnou splnit koně každého věku a všech plemen. Osobně si tedy myslím, že je fajn tyto disciplíny použít i pro přípravu koní, kteří se v budoucnu neplánují věnovat westernu.

Výhodou není jen to, že si trénujete ovladatelnost koně. Ale máte především možnost tuto ovladatelnost prověřit i mezi cizími koňmi a v cizím prostředí. Skvělá zpráva je, že většina těchto prvků se dá natrénovat i pomocí pozitivního posilování.
Kdy tedy začít? Kdykoliv! Těmto disciplínám se dá začít věnovat v jakémkoliv věku koně. Čím dříve, tím samozřejmě lépe. Některé jsou pod oficiálními asociacemi vypisovány pouze pro roční a dvouleté koně, některých se můžete zúčastnit kdykoliv. Většina těchto tříd se v rámci hobby vypisuje bez věkového omezení, a to je právě ideální šance.

(více v lednovém čísle časopisu Koně a hříbata)

Mohlo by Vás zajímat

Ochutnávka z červnového čísla: Osoby na kolbištích

Koho můžu potkat na westernových kolbištích a co bych o něm měl vědět? V našem westernovém …