> Z časopisu > Ochutnávka z květnového čísla: Sed jezdce je základ

Ochutnávka z květnového čísla: Sed jezdce je základ

O sedu jezdce byly popsány stohy papíru a prohádány tisíce hodin. Co jezdecká škola, to jiný názor, chtělo by se říct – těžko potkat dva trenéry z různých stájí, kteří by se nachlup shodli.
To právě proto, že sed je tím, co určuje vše další: základní stavební kámen pro vše, co budeme v jezdectví budovat. Je těžké připustit, že roky jezdíme „špatně“ a naše základy jsou křivolaké – pokud ale máme pocit, že dlouho nepostupujeme vpřed a točíme se v kruhu, je možná nasnadě se nad svými základy zamyslet.
Nikdo nemá univerzální pravdu. Ovšem každý odlišný názor, směr nebo jen myšlenka nás může obohatit, pokud jim dáme šanci a pokusíme se nad nimi zamyslet. Nakonec jsme to my, kdo si dává dohromady své vlastní jezdecké puzzle. Je jen na nás, kde všude se necháme inspirovat a jak hladce nám budou jednotlivé dílky do sebe pasovat. Není to náš trenér, kdo jezdí na našem koni. Není to ani naše kniha, ani náš nejlepší kamarád – jsme to my sami, my sami jsme odpovědní za to, co děláme, my sami bychom se měli snažit co nejvíc cítit a tvořit si ze střípků poznání svou vlastní tělesnou jezdeckou metodu.
Důležité je přemýšlet.
U sedu to platí na sto procent.

(více v květnovém čísle časopisu Koně a hříbata)

Mohlo by Vás zajímat

Ochutnávka z dubnového čísla: Bezpečnostní vesty a páteřní chrániče

Kdo ji nosil před dvacet lety, vypadal, že se bojí (on a nebo jeho maminka). …