> Reportáže > Mistrovství České republiky spolku Czech Society for Working Equitation

Mistrovství České republiky spolku Czech Society for Working Equitation

Ve dnech 24.–25. 8. 2019 se otevřely brány Zemského hřebčince Písek pro spolek Czech Society for Working Equitation (CSWE), které pořádalo již 3. Mistrovství České republiky.
Rozhodování se ujala naše zkušená národní rozhodčí Jana Bílková. Jako druhý rozhodčí se zhostila úlohy Veronika Srbová.

Sobotní den patřil drezúrním testům, které odstartovala rámcová soutěž stupně Z, hned po ní následovala již mistrovská třída pro děti a juniory a nakonec kategorie senior, kde se již bojovalo o titul Mistra ČR.

Synková Barbora na koni Panenka 1. místo Z

Velmi horký nedělní den byl ve znamení testu ovladatelnosti a testu rychlosti. Oba testy byly v mnoha startech velmi napínavé, ale mistr republiky může být pouze jeden.

O mistrovský titul v kategorii senior se nakonec po dramatickém boji popasovaly Stanislava Kindlová s lusitánským hřebcem Fausto a Lenka Šteklová s lusitánem Ahotem. Po drezúrním testu vedla Lenka Šteklová s Ahotem, v testu ovladatelnosti získala prvenství Stanislava Kindlová, takže po dvou testech bylo vyrovnané skóre a o vítězi rozhodl až test rychlosti, kdy po dramatickém závodě byla Lenka Šteklová s Ahotem o zhruba čtyři sekundy rychlejší.

Senioři – Šteklová Lenka a Ahoto 1. místo (Mistr republiky)

Mistryní ČR WE pro seniory se stala Lenka Šteklová s Ahotem, druhou příčku obsadila Stanislava Kindlová s Faustem a třetí pozici vybojovala Šárka Márová na Adonisovi.

Mistrem republiky pro děti a juniory se stala Štěpánka Šálková na koni Pretoria Rival, druhou příčku obsadila Anna Semová s Dashing Adelaide a třetí místo si vybojovala Anna Watzková na Cherokee 2.

Mistr republiky Děti a Junioři Šálková Štěpánka a Pretoria Rival (čestné kolečko)

Rámcová soutěž stupně Z skončila s výsledky: na prvním místě se umístila Barbora Synková s klisnou Panenkou, druhá příčka patřila Ivaně Štefkové s Princess Lilly, která si svůj díl smůly vybrala, když při testu ovladatelnosti vjela do zvoničky a zapomněla vycouvat. Třetí pozici obsadila Veronika Srbová na koni Carrera.

Pokud se chcete dozvědět více a vyzkoušet si tuto sportovní disciplínu, neváhejte a přijďte mezi nás. Více na www.cswe.cz, nebo se na vás budeme těšit příští rok na 4. Mistrovství České republiky.

 

Text: Veronika Srbová
Foto: Hana Hejduková, Jana Weinzettelová

Mohlo by Vás zajímat

Prague Playoffs 2019 – pátek

Global Champions Prague Playoffs 2019 – pátek Text a foto: Lenka Šilhová Ranní soutěž pro …