> Ostatní > Knihy > Knihy: Omyly moderní drezury

Knihy: Omyly moderní drezury

Philippe Karl, vystudovaný chovatel a všestranný jezdec, je aktivní ve všech oblastech jezdectví. Třináct let byl jezdcem v Cadre Noir, francouzské elitní jezdecké škole v Saumuru. Je jedním z nejodvážnějších kritiků drezurního světa, jehož výcvikové metody usilují jedině o to, přivést koně co nejrychleji na start finančně zajímavě dotovaných soutěží. Na základě psychických, anatomických a fyziologických předpokladů koně analyzuje základní pravidla moderní drezury, jak je popisují směrnice Německé jezdecké federace (FN). Srovnáváním s názory největších mistrů jezdecké literatury od La Guérinièreho až po Bauchera se mu daří odkrývat dogmata a omyly moderní drezury a poukazovat na způsoby řešení, které by ji vyvedly ze slepé uličky, v níž se dnes nachází.

Psychické aspekty, přirozená křivost, rovnováha, gymnastika koně – Ruce, holeně, sed – Systém a jeho dopad: drezura, chov a obchod – Návrh „klasické“ alternativy: škola „lehkosti“

Váz., 240 x 270 mm, 160 stran, 170 bar. obr., 50 kreseb
ISBN 978-80-209-0423-3

Nakladatelství Brázda, www.ibrazda.cz, 450 Kč

Nakladatelství Brázda, s. r. o.
Vydává odborné a populárně naučné knihy o zemědělství, lesnictví, veterinářství a potravinářství, hobby literaturu pro zahrádkáře, chovatele, rybáře a zájemce o přírodu.
www.ibrazda.cz

Mohlo by Vás zajímat

Knihy: Kdopak to tu běžel?

S. Ernsten, Ch. Henkel: Kdopak to tu běžel? Nádherná knížka o stopách zvířat ve sněhu …