> Ostatní > Knihy > Knihy: Ježdění ve volném čase

Knihy: Ježdění ve volném čase

Ježdění ve volném čase
(P. Kreinberg)

Základy uvolněného ježdění
Známý výcvikový jezdec, trenér a autor knih Peter Kreinberg se především věnuje výuce těch milovníků koní, kteří se orientují na ježdění ve volném čase a na western. Každý jezdec ve volném čase by si přál koně, který by ve všech situacích zůstal uvolněný a klidný. Autor přesně a názorně vysvětluje principy výchovy a popisuje cviky, které jsou pro koně důležité. Uvedené lekce na ruce a pod sedlem jsou podstatou bezpečného a harmonického soužití s koněm.

Autor čtenářům…
Každý majitel koně by měl mít základní vědomosti a ovládat některé dovednosti. Určité způsoby chování jsou při kontaktu s koňmi nebezpečné a jiné naopak přispívají při zacházení s těmito zvířaty ke zlepšení bezpečnosti a harmonie. Všem milovníkům a majitelům koní, jezdkyním a jezdcům bez rozdílu jezdeckého stylu a způsobu ježdění bych v této knize rád poskytl praktický návod, s jehož pomocí mohou podstatně zlepšit jak chování koně, tak mu umožnit lépe chápat pomůcky jezdce a zlepšit jeho všeobecnou spokojenost a motivaci. K takovému cíli ale mohou dospět jen čtenáři, kteří se budou obsahem knihy zabývat bez předsudků a s otevřenou myslí. Je k tomu zapotřebí kriticky posuzovat vlastní jednání, držet se v pozadí a dbát na potřeby zvířete, využívaného při trávení vlastního volného času. Férové zacházení s koněm neznamená pouze to, že se mu přizpůsobíme po fyzické stránce, je to rovněž intelektuální výzva. Tato kniha je určená lidem, kteří jsou ochotni vidět věci tak, jak ve skutečnosti jsou, kteří si nepotřebují nic dokazovat, ale soužití s koňmi chápou jako vnímavý, zodpovědný a radostný způsob života.

Váz., formát 170 x 245 mm, 176 stran, 223 barevných fotografií, 41 ilustrací, ISBN 978-80-209-0416-4

Nakladatelství Brázda, www.ibrazda.cz, 450 Kč

Nakladatelství Brázda, s. r. o.
Vydává odborné a populárně naučné knihy o zemědělství, lesnictví, veterinářství a potravinářství, hobby literaturu pro zahrádkáře, chovatele, rybáře a zájemce o přírodu.
www.ibrazda.cz

Mohlo by Vás zajímat

Knihy: Kdopak to tu běžel?

S. Ernsten, Ch. Henkel: Kdopak to tu běžel? Nádherná knížka o stopách zvířat ve sněhu …