> Reportáže > Jarní Skalická Show a Hobby Horsing

Jarní Skalická Show a Hobby Horsing

V sobotu 30. 3. 2019 jsme v našem areálu uspořádali Jarní Skalickou Show. Počasí organizátorům přálo a sešel se početný dav diváků. Krom zajímavého programu Show byl pro diváky připraven i doprovodný program, děti se mohly vyřádit ve skákacím hradu a zdarma se povozit na skalických koních. Historicky první závody v Hobby Horsingu přilákaly malé i velké účastníky.

Pro mrňata byla připravená speciální kategorie do 5 let. S koníkem na tyči pomáhaly malým závodníkům překonat parkurové nástrahy i maminky a závodilo se doslova o vteřiny. Startovní listiny byly plné i v kategorii 5–10 let a v kategorii 10+ se sešlo celkem 15 již profesionálních závodníků. Viděli jsme krásný parkur, krásné koně a skvělé sportovní výkony.

Hobby horsing je mezi dětmi stále populárnější a při divácky atraktivním skoku mohutnosti fandili doslova všichni. Domácí rekord 130 cm sice nebyl překonán (neb jsme Honzovi zakázali podat přihlášku), i tak skočená výška 95 cm v podání malých holčiček je více než obdivuhodná. Gratulujeme všem malým závodníkům a těšíme se na viděnou při dalších HH závodech v našem areálu.


Odpolední program byl ale nabitý a čas nás nás tlačil kupředu. Kdo zrovna nezávodil, řádil ve skákacím hradu a ti nejmenší se mohli po celou dobu programu vozit na našich hodných koních. Pro dospěláky bylo připravené občerstvení a chuťové buňky jistě potěšil trdelník či stánek s cukrovinkami.

 

Koníky na tyči, které si děti samy vyrobily, nebo z dílny Kláry Novotné, vystřídal program s živými koňmi. Své jezdecké umění předvedlo šest jezdců z jezdeckého kroužku a před téměř dvousty diváky předvedli svou čtverylku.

Program tvořili nejen koně, ale své místo našlo i vystoupení Jihočeské záchranné brigády kynologů. Ukázka výcviku psa záchranáře byla zajímavá pro dospělé, ale velký úspěch měla hlavně u dětí, které se s pejsky mohly seznámit a důkladně je pomazlit.


Po závěrečném aplausu a štěkotu opět přišla řada na koně. Terka a Nikča z JK Zámek Skalice si připravili drezúrní pas-de-deux. Na moderní hudbu předvedli přiježděnost a poslušnost svých koní ve všech chodech. Romantické vystoupení vystřídala show Miloslava Simandla. Ke kolbišti se nahrnuli všichni přítomní diváci včetně organizátorů, neboť si nikdo nechtěl toto vystoupení nechat ujít. A rozhodně se bylo na co dívat. Míla předvedl se svými šesti koňmi adrenalinové skákání přes překážky a poté se diváci mohli kochat volnou drezúrou.

Ukázka přirozené komunikace (s koňmi na volno) a spolupráce šesti koní s ,,jejich člověkem“ byla vrcholem celého dne a vysloužila si několikrát v průběhu show bouřlivý potlesk. Bylo to opravdu krásné zahájení letošní sezóny a na své si přišli jak nejmenší děti, tak dospělí diváci. Již nyní připravujeme další akci a těšíme se s vámi na viděnou. Za Jízdárnu Zámek Skalice Ing. Veronika Konvalinková

Text: Ing. Veronika Konvalinová
Foto: Aneta Novotná

Mohlo by Vás zajímat

Prague Playoffs 2019 – pátek

Global Champions Prague Playoffs 2019 – pátek Text a foto: Lenka Šilhová Ranní soutěž pro …