> Aktuality > CSWE – Pilotní seminář na práci s dobytkem

CSWE – Pilotní seminář na práci s dobytkem

Rádi bychom vám představili poslední test v soutěži Working equitation a to „Test s dobytkem“. Jistě každý fanoušek i jezdec této disciplíny tuší, o co se jedná. Pro ty, kteří ještě neví, máme krátké shrnutí. Je to velmi atraktivní a zábavná část soutěží WE, která opravdu prověří všestrannost soutěžní dvojice. Test s dobytkem může být součástí soutěží již od druhého stupně soutěží working equitation. Úkolem je oddělit losem určené a číslem označené tele od stáda, zahnat je do vyhrazeného prostoru a udržet je v něm po určenou dobu. Dříve se tato část testu jezdila jen týmově, ale od loňského roku se test jezdí i jednotlivě stejně jako drezúrní test, test ovladatelnosti a test rychlosti.


Jelikož v České republice dosud tato čtvrtá část soutěže WE nebyla zařazována do soutěží a v případě zahraničních výjezdů se naším jezdcům tento test nezapočítával do celkového součtu, můžeme vám nyní s radostí oznámit, že tomu je již konec!


Pod záštitou Czech Society for Working Equitation byl uspořádán pilotní seminář zaměřený na práci s dobytkem pod vedením pana Rolanda Heisse, který se s paní Danielle Fiene po tři dny věnoval našim jezdcům WE. Seminář se uskutečnil na krásném MK Ranči v Jižních Čechách. Pro většinu našich koní i jezdců to byla prvotní a hlavně velice cenná zkušenost, se kterou se všichni poprali naprosto se ctí! Pan Heiss díky svému velkému umu a obrovskému citu (nejen pro zvířata, ale i pro lidi) vše s velkou trpělivostí do detailu vysvětlil a naše jezdce učil a školil. Díky tomuto prvnímu WE semináři pro práci s dobytkem naši členové získali mezinárodní certifikát, který jim umožňuje při zahraničních výjezdech startovat i v tomto testu!


Pro členy pak máme informaci, že mezi zúčastněnými jezdci na tomto semináři byl současně zaučováni budoucí školitelé práce s dobytkem v České republice. Cílem CSWE je během roku 2019 získat několik vyškolených a certifikovaných českých školitelů, kteří budou mít oprávnění školit naše členy a vystavovat mezinárodní certifikát. Postupně pak můžeme začít zařazovat test s dobytkem i do soutěží WE v České republice. Máme velkou radost a chtěli bychom všem moc poděkovat za výbornou týmovou práci, za super zázemí na MK Ranči a velké díky Panu Rolandu Heissovi a Danielle Fiene a těšíme se na další spolupráci.

Mohlo by Vás zajímat

Dárky pro předplatitele – Hrnek Welfare Group.cz

Máme skvělou zprávu pro všechny naše předplatitele! Od dubnového vydání budou dárky nikoliv pro jednoho, …