> Zajímavosti > Skijöring

Skijöring

Na některých místech v Čechách už je sníh a se sněhem přichází zimní radovánky. Sáňky, boby, běžky, lyže, snowboard – kdo něco z toho nemá rád. A kdo z koňáků neuvažuje, že by něco z toho zkusil i za koněm?
Skijöring je zimní koňský sport lyžování za koněm. Sněžné vyžití, které u nás sice nemá žádnou plošnou tradici, ale to neznamená, že tu nemá své nadšence. Od jedněch takových se v některém ze zimních čísel Koní a hříbat dočkáte zevrubného článku o skijöringu, jejich dlouholeté zimní vášni. Equites Gabreta vám prozradí něco o přípravě koní i lidí na tento sport, o specifikách, krásách, ale i nástrahách. Je to sport adrenalinový právě proto, že se leccos může zvrtnout a skýtá velké nebezpečí pro koně i člověka. Jinak by tam ten adrenalin nebyl. Právě proto ale připojují vždycky varování, aby jej lidé za žádnou cenu nepodceňovali a nepřipojovali se k desítkám příběhů o rozbitých sáňkách, zraněních šlach nebo i životě na vlásku.
Skrze chystaný článek a krásné obrázky se přenesete na zasněženou Šumavu, až vás budou zábst nohy. A koho zebou už teď samým nadšením, že by to zkusil, nebo by se chtěl hodně přiučit i o zapřahání všeobecně, máte jedinečnou možnost se zúčastnit o tomto víkendu speciálního kurzu! Přihlášky oficiálně do dnešního večera, ale jistě by se dalo domluvit i později, prý ještě mají volná místečka! Účastnit se soutěže a kurz vyhrát ale už můžete opravdu jen dnes!

Kurz skijöringu tady :-)

Text: Barča Růžičková

Foto: Archiv autorky

Mohlo by Vás zajímat

Když si srdce vybere samo: MIGUELL

MIGUELL a Petra Krebsová V učebnicích jezdectví se uvádí, že pro mladého začínajícího jezdce je …