> Z časopisu > Ochutnávka z prosincového čísla: Na cestě ke španělskému kroku

Ochutnávka z prosincového čísla: Na cestě ke španělskému kroku

Cirkusové kousky: Na cestě ke španělskému kroku
V minulých dílech našeho seriálu jsme koně naučili zastavit a stát, věnovali jsme se strečingu a zvládli i jednoduché, ale efektní triky, které dozajista pobavily nejen nás, ale i všechny kolemjdoucí. Dnes tedy postoupíme o celé jedno výcvikové patro výš a vysvětlíme si, jak koně naučit cvik španělský krok.


V úvodu se ale ještě jednou vrátíme zpět na začátek. To proto, že cvik španělský krok toho prozradí velmi mnoho o tom, jakým způsobem se svým koněm pracujeme. Jistě jste to viděli všichni. Španělský krok může mít podobu znuděného toporného pádlování, nebo může být explozí nadšení a chuti do práce. O tom, do které kategorie bude kůň patřit, rozhoduje cvičitel – jeho osobnost i jeho metoda práce s koněm.
Nelze říci, že je nemožné učit koně španělský krok primárně. Tedy bez přípravy. Pokud ale nejste zkušenými cvičiteli, lze doporučit, abyste se k tomuto cviku dopracovali za pomoci přípravných lekcí, kterými je španělský pozdrav a polka. Ideálně tedy koně naučíme španělský pozdrav a polku a ke španělskému kroku přistoupíme, až když tyto dvě lekce budeme bezchybně ovládat…

(více v prosincovém čísle časopisu Koně & hříbata)

 

Text: Gabriela Rotová
Foto: Gabriela Rotová, Zuzana Tillerová

Mohlo by Vás zajímat

Ochutnávka z červencového čísla: Babu a Matýsek

Bára Kubíčková a Mates vystupují na vlnách internetu jako Babu a Matýsek, jsou známá dvojka …