> Reportáže > Střípky z Karlovarské dvojnásobné míle

Střípky z Karlovarské dvojnásobné míle

Střípky z Karlovarské dvojnásobné míle 18. 6. 2017

Nedělní dostihy byly ve znamení pohledných soubojů

 

1/ Letošní 89. ročník opět potvrdil napínavost v testech, kde účastníci nesou různá hmotnostní zatížení na základě svých předešlých výkonů. Tentokrát měli největší úspěch koně nesoucí nejnižší váhu, především amazonky v sedlech, jež obsadily první čtyři místa. Zaslouženého vítězství se po loňském druhém místě dočkal Solini, v jehož sedle zaznamenala premiérový triumf v nejvyšší kategorii Kateřina Hlubučková. Osmiletý veterán připravovaný trenérem F. Neubergem dokonale využil výhodu nízké hmotnosti i zkušenosti ze zahraničních drah. Spolehlivost a především neustálý výkonnostní posun potvrdila o necelé dvě délky v cíli druhá Raviella. V průběhu dostihu aktivní Kopretina sice do této společnosti vkročila z trojkových klání, ale vytrvalecké vlohy a výhodná váha jí přinesly honorář za třetí místo. Čtvrtý Noble Fox zkombinoval zkušenosti s takto dlouhou tratí a nejnižší váhou. Na dotované příčky ještě dotáhl účastník loňského Českého derby a třetí v St. Legeru Golden Devil.

Solini je ještě před cílem chválen svou jezdkyní za výkon

2/ Prosluněný horký den přál běloušům. Jubilejní 400. vítězství kariéry oslavil žokej Jiří Chaloupka v sedle specialisty na zdejší dráhu Pale Martiniho na sprinterské trati. První a druhý dostih ovládli bílí svěřenci trenéra P. Kantka Lady´s Man a Ladar.

Jiří Chaloupka získává s Pale Martinim 400. vítězství kariéry
Ladar

 

3/ Dostihové odpoledne si podobně jako v roce 1929 nenechal ujít ani první československý prezident, filozof, pedagog, vědec, spisovatel a žurnalista T. G. Masaryk, byť jen ve vzpomínce. Od jeho úmrtí letos uplyne 80 let. Při této příležitosti mu pořadatelé věnovali dostih. V Memoriálu T. G. Masaryka pod záštitou města Karlovy Vary si po boji o půl délky letošní vítěznou vlnu prodloužil tříletý Passepartout a překazil tak bílému valachovi Facts And Figuresovi první životní úspěch.

Passepartout a Facts And Figures bojují o vítězství v Mem. T. G. Masaryka

4/ V závěrečném dostihu se radoval ten, kdo vsázel na největší outsidery. Po dvouleté závodní pauze se plného zásahu, a zároveň prvního ve své kariéře, dočkal pětiletý Chrom. Po boji o půl délky porazil taktéž málo preferovaného Ishmira.

V hlavní roli Chrom a kamera

5/ O zvláštní hattrick se pokoušel Taurus. Stejný dostih – stejná kategorie – stejná distanc – stejný žokej. Třetí vítězství v řadě bohužel nebylo tmavému valachovi dopřáno, skončil až sedmý.

6/ K žokejskému titulu se výrazně přiblížila Jiřina Andrésová, která si ze dvou závěrečných dostihů odvezla prvenství. Pokud byl triumf s rekonvalescentem Chromem nečekaný, úspěšná jízda s Vědmou na tříkilometrové distanci byla očekávaná.

Vědma vítězí na tříkilometrové distanci

Připravila: Marcela Kozová

Foto: autorka

Secretive Lord

Mohlo by Vás zajímat

Prague Playoffs 2019 – pátek

Global Champions Prague Playoffs 2019 – pátek Text a foto: Lenka Šilhová Ranní soutěž pro …